Nezabúdajte si umývať pomôcky dekoratívnej kozmetiky

Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej

Ženy a dievčatá, ruku na srdce, ktoré z vás si pravidelne čistia kozmetické štetce a dezinfikujú kozmetiku?

Líčenie seba či iných si mnohé užívame a je to pre nás dokonca kreatívna činnosť, pri ktorej sa z času na čas odviažeme. Nehovoriac o večeroch, kedy si s kamarátkou, sestrou alebo mamkou, spravíme babský večer, ktorý zahŕňa aj experimentovanie s make-upom. Do všetkých vecí, ktoré pri líčení používame, zavádzame rôzne baktérie a špinu. Tie môžu pochádzať priamo z tváre alebo okolia. Aby sme si na tvár nenanášali baktérie a špinu, mali by sme kozmetické pomôcky pravidelne čistiť a dezinfikovať. Ako na to?

Dezinfikujte si pomôcky dekoratívnej kozmetiky pravidelne.

Kozmetické štetce

Nie je nič náročné vyčistiť si kozmetické štetce. Budete potrebovať vodu a mydlo. Štetce budete po jednom dávať pod tečúcu vodu a mydlom z nich dostávať zvyšky make-upu, špinu, či odumreté kožné bunky, ktoré sa na štetec dostali pri kontakte s pokožkou tváre. Štetce následne opláchnete pod tečúcou vodou, aby ste z nich odstránili zvyšky mydla a necháte vysušiť na vzduchu. Hotovo!

Odporúčam štetce umývať aspoň raz za týždeň.

Beauty hubka

Hoci sama nie som veľkou fanúšičkou používania beauty hubky, viem, že mnoho dievčat ju používa denne. Nanášaním make-upu sa neustále dotýkate tváre, z ktorej sa na hubku dostáva všetka nečistota. Pravidelné čistenie tejto pomôcky by preto malo byť samozrejmosťou, ak nechcete aby vaša pleť trpela. Čo potrebujete urobiť? Hubku dobre vyumývajte v mydlovej vode, opláchnite a nechajte poriadne preschnúť, pretože takáto vlhká hubka, je ideálnym prostredím, kde sa môžu začať tvoriť plesne.

Odporúčam hubku umývať pravidelne, aspoň raz za týždeň.

Očné tiene, púder, bronzer, paletka na kontúrovanie,…

Všetky tieto spomenuté veci, teda očné tiene, púder a pod. majú jedno spoločné, sú sypké a umyť sa nedajú. Dezinfikovať ich však môžete a budete k tomu potrebovať len malú fľaštičku s alkoholom. Na otvorenú paletku nastriekajte malé množstvo alkoholu a nechajte zaschnúť. Alkohol zničí všetky baktérie, ktoré sa na produkte môžu nachádzať a zároveň veľmi rýchlo schne, takže nepoškodí vašu kozmetiku. Celú paletku, teda aj jej vonkajšiu časť, môžete pretrieť alkoholom. Na handričku nastriekajte malé množstvo alkoholu a následne ňou pretrite obal produktu.

Pevne verím, že čistá kozmetika vám aj vašej pleti prinesie radosť.

Vaše veci na líčenie budú vyzerať ako nové a navyše nebudú obsahovať žiadne nečistoty ani baktérie, budú pre vás bezpečné. Tých pár minút, ktoré venujete dobrému vyčisteniu a vydezinfikovaniu dekoratívnej kozmetiky určite stojí za to.


Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej