NAJlepšie mikroutierky na svete!

Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej

Predpokladám, že s pojmom mikroutierka ste sa už stretli, ak aj nie, nevadí. Teraz sa o nich všetko dozviete, napríklad aj to, kde zohnať tie najlepšie, aby upratovanie bolo hračkou.

Mikrovlákno

Mikrovlákno je stokrát tenšie ako ľudský vlas. Utierka z mikrovlákna dokáže absorbovať až 8-násobok svojej hmotnosti. To sú hlavné dôvody, prečo sú utierky z mikrovlákna veľmi obľúbené a sú také účinné pri upratovaní.

Na rozdiel od starých uterákov, či rozstrihaných tričiek, ktoré doma používame ako handry, utierky z mikrovlákna nezanechávajú za sebou žiadne nečistoty. Všetko ostáva zachytené v utierke a povrchy preto ostávajú žiarivo čisté.

Šancu nemajú ani baktérie a vírusy. Vlákno mikroutierky je také tenké, že dokáže zachytiť aj tieto malé tvory množiace sa v domácnosti. Preto k zničeniu baktérii nemusíte doma používať žiadne chemikálie. Stačí ak mikroutierku navlhčíte vo vode a pretriete daný povrch. Hotovo, povrch je čistý! V prípade, že sa však chcete ubezpečiť, že plocha je vydenzifikovaná, na mikroutierku nastriekajte alkohol a následne danú plochu pretrite. 

Nie je mikroutierka ako mikroutierka

Už som sa počas svojho života stretla s veľkým množstvom mikroutierok, ktoré sľubovali želaný výsledok, avšak nie každá utierka splnila, čo sľubovala.

Lacné mikroutierky často krát nemajú dostatočnú veľkosť a absorbčnú schopnosť, aby zbavili povrch prachu a nechali za sebou žiarivo čistú plochu.

Na trhu som však objavila mikroutierky, ktoré fungujú ako zázrak. Sama som najprv nechcela veriť tomu, že by mohol existovať rozdiel medzi rôznymi výrobcami mikroutierok, ale odkedy mám Maker´s Microfiber Cloths iné už ani vidieť nechcem. Tieto utierky majú skvelú štruktúru, sú ťažšie a hrubšie ako bežne zohnateľné utierky a preto za sebou nezanechávajú žiadne čiastočky špiny. Všetko ostáva uväznené v mikrovláknach. Umývanie domácnosti je teraz hračkou, keďže mi stačí len jedna utierka, pár kvapiek vody a dokážem s ňou vyumývať celý dom. 

Starostlivosť o mikroutierky

Ak chcete, aby vám mikroutierky dobre slúžili, treba sa o ne vedieť aj starať. 

  • Po každom použitý je vhodné utierky umyť pod tečúcou vodou s kvapkou prostriedku na riad. 
  • Utierky prať pri nízkej teplote. Rozhodnete nepoužívať horúcu vodu.
  • Pre zmäkčenie vlákien použite pri praní pohár octu, nepoužívajte aviváž.
  • Nežehlite.

Tip: Na stránke https://makersclean.com/ prebiehajú z času na čas výpredaje a vtedy sa skutočne oplatí objednať si tieto utierky. Poštovné na slovensko je približne 10€.

Nech si už kúpite akékoľvek mikroutierky, uistite sa, že si prečítate návod na aké povrchy je daná mikroutierka vhodná a akú starostlivosť si vyžaduje.

Do upratovania, priatelia! 🙂


Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej