Moja dekoratívna kozmetika. Minimalizmus

Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej

Hoci viem výjsť z domu aj nenalíčená, líčenie je jednoducho súčasťou môjho života. Chcem pozdvihnúť to, čo je na mne pekné a zakryť nedostatky. Chcem svojim výzorom okolie potešovať. 🙂

Na svete je už množstvo značiek a každá sa bije o našu pozornosť. Všetky sľubujú, že ak použijeme práve tento make-up alebo práve túto špirálu, bude z nás úplne iná, oveľa krajšia žena. Vyskúšala som rôzne značky, naletela som veľkým slovám z reklám, a zatiaľ žiadna zo značiek zo mňa neurobila niekoho iného.

Keď som sa začala zaujímať o minimalizmus (áno, vtedy, keď začal byť v móde), rozhodla som sa, že už viac nebudem míňať peniaze na drahú dekoratívnu kozmetiku, ktorá mi aj tak bude ležať v skrini, až ju budem musieť nakoniec vyhodiť. Rozhodla som sa vlastniť len pár produktov, ktoré používam takmer každý deň a ktoré viem, že spotrebujem. Preto som si v dekoratívnej kozmetike urobila poriadok.

Nechcem míňať peniaze na niečo, čo aj tak neskôr vyhodím.

Dnes mi slúži zopár produktov, na ktoré sa môžem každý deň spoľahnúť a ktoré nezruinujú môj rozpočet.

Make-up

Podkladovú bázu nepoužívam. Čo sa týka make-upu mám ich obvykle dva a to z toho dôvodu, že jeden je svetlejší a druhý tmavší. V lete, keď sa trochu opálim používam tmavší, v zime zas svetlejší. Korektor som si kúpila len nedávno a používam ho na miesta, ktoré sú na mojej pleti problematickejšie.

Obľúbenú značku make-upu popravde nemám a keďže rada skúšam nové veci, nebránim sa ani inej značke make-upu. Často krát u mňa v prípade make-upu rozhoduje jeho cena.

Paletka na kontúrovanie a rozjasňovač

Tvár si kontúrujem pravidelne a toto duo od miss sporty mi maximálne vyhovuje. Obsahuje kontúrku a rozjasňovač. Hnedý odtieň mi celkom sadol a príjemné sa s ním pracuje. Rozjasňovač je však slabší, takže nie je vhodný pre tie dievčatá, ktoré očakávajú krásne odlesky lícnych kostí.

Maskara

Mám ich až dve. 🙂 Už roky je mojou najobľúbenejšou špirálou miss sporty fabulous lash. Výborne sa nanáša, vydrží celý deň bez toho, aby sa drolila, je dobre pigmentovaná. Najnovšie som chcela vyskúšať nejakú vodeodolnú a preto som siahla po špirále od essence you better work. Obidve stoja pár eur a som s nimi maximálne spokojná. Mala som aj zopár drahších maskár, ale tie za tú cenu, bohužiaľ, nestáli.

Očné tiene

Očné tiene som si sama nekúpila, bol to darček. Hoci tiene si nenanášam každý deň, na významných udalostiach sú neoddeliteľnou súčasťou, a preto som rada, že ich zopár mám. Ide o neutrálne farby, takže sa dajú využiť pri rôznych príležitostiach a k rôznym outfitom.

Farba na obočie

Obočie si rada upravujem a na to mi slúži duo od miss sporty studio eyebrow kit. Už mám druhé balenie tohto produktu a okrem neho nič iné na obočie nepoužívam.

Produkty na pery

Okrem tým produktov, ktoré sú na obrázku, používam takmer denne buď vazelínu na pery alebo jelení loj. Tie sú však bezfarebné, za to však veľmi hydratačné. Ak chcem dodať perám trošku farby, používam buď červený matný rúž (z aliexpressu) alebo matný fialovo-ružový rúž, ktorý je od značky freedom a mám ho z pepca.

Ako som spomenula podkladové bázy, ani fixačné speje nepoužívam. Všetky produkty dekoratívnej kozmetiky, ktoré vlastním som vám spomenula vyššie. Kedysi som mala rada ten pocit, keď som mala veľké množstvo produktov na výber. Nevýhodou toho však bolo to, že to stálo veľa peňazí, produkty, ktoré som ani nestihla vyspotrebovať zostarli, znehodnotili sa a ja som ich bola nútená vyhodiť. Bolo to plytvanie.

Dnes viem, čo očakávam od svojej dekoratívnej kozmetiky a som rada, že už viac neplytvám. Kým som sa dostala k takémuto množstvu kozmetiky, stálo ma to veľa času. Bol to postupný proces. Som však rada, že som si začala uvedomovať, ako veľmi som plytvala a dnes mám v kozmetickej taštičke to, čo naozaj potrebujem a mám rada. Navyše je veľmi praktické mať také malé množstvo kozmetiky, pretože sa zmestí všade a je ľahké si ju hocikedy zobrať so sebou.

Viem, že každému z nás vyhovuje niečo iné. Niekto je v oblasti dekoratívnej kozmetiky absolútny maximalista, ale ak ho to robí šťastným a je to jeho hobby či práca, tak je to absolútne v poriadku. Ja som bežné dievča, ktoré nepotrebuje experimentovať s miliónom produktov a čím mám dekoratívnej kozmetiky menej, tým je moje líčenie rýchlejšie a jednoduchšie. Tento článok je naozaj len prehľad mojej kozmetiky, ktorou sa môžete inšpirovať, ak to však cítite ináč je to rovnako dobré. 🙂


Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej