Milujem upratovanie

Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej

Milujem upratovanie

Kto ma pozná, tak ten to už dávno o mne vie. Milujem upratovanie. Vyžívam sa v tom. Ja tieto dve spomínané slová rada dávam dokopy, hoci dobre viem, že tieto dve slová sa takto spolu často nevidia. Viem to, lebo každý, kto sa o mne dozvie, že ja milujem upratovanie, reaguje veľmi prekvapene. Mám pocit, že sa nenájde nikto na tejto planéte (okrem mňa), kto by mal rád upratovanie a pritom je to taká zábava!

Prečo rada upratujem? 

Na otázku prečo rada upratujem mám hneď viacero odpovedí.

  1. Mám dobrý pocit z toho, keď mám okolo seba čisto.

  2. Všetky veci majú svoj „domček“, teda miesto, kde bývajú. Ak sú teda uložené na svojom mieste, ľahko ich nájdem, keď ich potrebujem.

  3. Robím radosť svojmu okoliu.

  4. Je to zábava.

Ako som si našla cestu k upratovaniu?

Ako sa hovorí, kto hľadá, ten nájde. Ja som hľadala, našla som. Nie vždy som rada upratovala. Spomínam si na časy, kedy som nemala rada sobotu. Sobota bola dňom vyhradeným výlučne na upratovanie. Bolo to zaťažujúce. Očakávalo sa, že na konci dňa budú všetky izby v dome povysávané, všade bude utretý prach a pod. Navyše, upratovanie som vtedy brala ako asi väčšina, je to povinnosť, ktorú si musím splniť, aj keď práve na to nemám náladu.

Chcelo to zmenu myslenia. Upratovanie som prestala vnímať ako niečo negatívne. Chcieť mať okolo seba čisto a poriadok je normálne. V čistom a upratanom prostredí sa predsa človek cíti lepšie. Bolo to moje rozhodnutie, že tento proces začnem brať normálne a prestanem ho vnímať negatívne, a to aj nepriek tomu, že budem asi jediná vo svojom okolí.

Začala som to milovať! Youtube je zázračné miesto, kde človek nájde videá o všetkom, aj o upratovaní. Začiatok bol celkom nevinný, chcela som sa len zdokonaliť v angličtine, tak som začala pozerať americké youtuberky. Najprv som pozerala videá s tématikou módy, krásy, cestovania, až som si raz povedala, že zdokonalím svoju slovnú zásobu aj v inej sfére, a to bol ten okamih. Zapla som si video, kde slečna hovorila o tom, ako si upratuje izbu, ako si organizuje veci, aké prostriedky a metódy používa. Mňa to hneď motivovalo k tomu, aby som si aj ja upratala, nech mám rovnako čisto a pekne ako ona. Čoraz častejšie som si zapínala takéto videá a menilo to celý môj postoj k samotnému upratovaniu. Videla som v tých videách rôzne metódy, postupy, rady, tipy, triky, recepty na vlastné čistiace produkty a všetko som si chcela sama vyskúšať, experimentovať, nachádzať vlastné spôsoby. …a takto som začala upratovanie milovať.

Miluj, čo robíš.

Upratať si raz začas musí každý, ja som sa naučila milovať, čo musím robiť, aby som potom mohla robiť to, čo milujem.


Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej