Ekodrogéria Tierra Verde

Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej

Záleží mi na tom, ako bude v budúcnosti vyzerať naša planéta, miesto, kde žijeme! Prajem si, aby aj moje deti a vnúčatá mohli žiť na našej Zemi. A čo vy? Máte rovnaký názor?

Zaujímam sa o ekodrogériu vďaka, ktorej vieme udržať naše domovy čisté a pritom nezaťažovať životné prostredie a ani svoje zdravie. Z tohto dôvodu už nekupujem chemické čističe a snažím sa ich nahradiť ich prírodnými ekvivalentami.

Ani neviem ako som sa dostala k značke Tierra Verde, ale dnes som rada, že o nej viem. Tierra Verde ponúka širokú škálu produktov do domácnosti, od prostriedkov na pranie cez odstraňovač vodného kameňa, prostriedku na umývanie riadu až po vrecká na nákup. Taktiež v ich sortimente nájdete aj drogériu starostlivosti o telo, akými sú mydlá.

Zatiaľ som vyskúšala zopár produktov značky Tierra Verde a zamilovala som si ich.

Jedlá sóda

Milujem sódu na čistenie! Absolútne univerzálny čistič a pohlcovač pachov. Dá sa využiť k vyčisteniu kuchyne, kúpelne, odstraňuje pach z kobercov a čalúnení. Dá sa využiť aj pri praní. Funguje ako jemné abrazivo, pričom nepoškriabe povrchy. Jedlá sóda sa dá kúpiť kdekoľvek a vyrába ju množstvo výrobcov. Tá od Tierra Verde je však tá najjemnejšia s akou som sa doteraz stretla, navyše je balená v papierom obale, alebo si ju viete kúpiť v praktickej nádobe, do ktorej si ju môžete dosypovať.

Výhody jedlej sódy:

  • jej účinnosť
  • všestranné využitie
  • zdravotná nezávadnosť
  • šetrnosť k životnému prostrediu

Žlčové mydlo na pranie

Malý zázrak.

Toto nenápadne mydlo je skvelý odstraňovač rôznych nečistôt akými sú mastnota, krv, atrament, tráva, červené víno, ovocné a zeleninové šťavy, hlina a pot. Dokonca odstraňuje aj make-up z látkových tampónov na odličovanie.

Mydlo na pranie obsahuje hovädziu žlč, ktorá je skvelým odstraňovačom nečistôt.  

Použitie pracieho mydla je veľmi jednoduché, stačí škvrnu namočiť vo vode a následne potrieť mydlom a preprať v rukách. Dobre je nechať mydlo pôsobiť 15 min. a potom dať daný kus oblečenia vyprať do práčky ako zvyčajne.

Výhody mydla:

  • odstraňuje škvrny od krvi, potu, trávy,…
  • je balené v papierovom obale

Prací gél z mydlových orechov

Chcela som si síce vyrobiť už vlastný prací prostriedok, ale nejako sa mi to doteraz nepodarilo. Našťastie sa mi podarilo nájsť skvelý prací gél od Tierra Verde, ktorý neobsahuje ropné deriváty, chlór, syntetickú parfumáciu ani farbivá. Je parfumovaný prírodnou levanduľou silicou. Vhodný je aj pre pranie detského oblečenia.

Keď prádlo vyberám z práčky, cítim jemnú, nenásilnú vôňu a prádlo je krásne čisté. Narozdiel od iných pracích gélov tento vonia menej, ale to je preto, že neobsahuje chemikálie, ktoré inak prádlo rozvoňajú. Gél obsahuje výťažky z mydlových orechov, ktoré sú veľmi šetrné.

Tomuto praciemu gélu som už dlhšie verná a so žlčovým mydlom tvoria nerozlučnú dvojicu. Prádlo je čisté a príjemne voňavé. Je najvhodnejšie pre farebnú bielizeň. Ja ho používam aj na bielu pričom do bubna práčky pridám pol pohára jedlej sódy.

Výhody pracieho gélu:

  • príjemne vonia za levanduľou
  • dobre čistí oblečenie
  • fľašu môžete opakovane používať alebo ju odovzdať do triedeného odpadu

Teším sa, že značka Tierra Verde existuje, že jej záleží na budúcnosti planéty a na našom zdravý. Neviem sa dočkať, keď budem objavovať silu ďalších prostriedkov, ktoré táto ekologická značka vyrába.

Ak máte aj vy nejaké skúsenosti so značkou Tierra Verde, podeľte sa s tým v komentári.

Ak vás zaujímajú recenzie, prečítajte si aj recenziu na NAJlepšie mikroutierky na svete.


Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej