Ako si dôkladne vyčistiť klávesnicu?

Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej

Veľa ľudí pracuje deň čo deň na počítači či notebooku a neustále pritom používa klávesnicu. Komu však napadlo, že tejto časti počítača by sme mali venovať našu pozornosť v prípade ak ide o upratovanie?

Ja sama som si roky neuvedomovala, ako veľmi je moja klávesnica znečistená. Navonok vyzerala dobre.

Počítače prišli, naučili sme sa ich používať, ale nikto nás neučil, že ich treba aj čistiť a zbavovať nečistôt a prachu. Ja som sa tomu začala venovať a našla som si rôzne techniky na to, ako si zabezpečiť dôkladne čistú klávesnicu. Osobne sa mi osvedčil tento postup.

1.Určite máte doma „sticky notes“ lepiace papieriky, ktoré sú vhodné na odkazy. Odlepte si jeden, preložte ho na polovicu a lepiacu stranu vložte medzi klávesy. Omrvinky a rôzne iné (nechutné) veci, ktoré sa nachádzajú medzi vašimi klávesami sa prilepia na papierik a tento priestor bude vyčistený.

2. Vezmite si paličky do uší. Najlepšie je paličky do uší namočiť v alkohole (môže byť aj vodka alebo alkohol z lekárne). Paličky namočené v alkohole ničia baktérie a zachytávajú špinu. Týmito paličkami prechádzajte priestor medzi klávesami.

3. Použite buď vatový tampón alebo utierku, ktorú taktiež namočíte v alkohole. Utierka má byť trochu vlhká, nie mokrá! Ak by ste použili priveľa alkoholu mohol by zájsť pod klávesy a zničiť vám klávesnicu. 

Použitie alkoholu je však v tomto prípade bezpečné. Ak sa použije primerané množstvo, elektronika sa nepoškodí, pretože alkohol sa rýchlo odparuje.

Hotovo! Klávesnica je ako nová.

Také rýchle a efektívne. 😉

Ak by ste sa radi nechali inšpirovať iným spôsobom, kliknite tu (článok v angličtine). 

Čo vy na to? Čistíte si svoju klávesnicu pravidelne? Máte vlastnú metódu ako na to? Pokojne zdieľajte vaše skúsenosti dole v komentári.


Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej