3 zaujímavé využitia prostriedku na riad

Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej

Prostriedok, ktorý bežne používaš na umývanie riadu sa dá použiť aj inde, ako len v kuchyni. Neveríš? Čítaj ďalej, možno budeš prekvapený. Dajú sa z neho vyrobiť vlastné prostriedky na čistenie, ktoré sú bezpečné, lacné a veľmi efektívne. Pre tento článok som vybrala 3 zaujímavé možnosti jeho využitia.

Univerzálny čistiaci prostriedok

Zdroj: http://www.pixabay.com

Vyrobiť si univerzálny čistiaci prostriedok je také jednoduché! Do rozprašovača nalej čistú vodu, pridaj 2 kvapky ľubovoľného prostriedku na riad, nádobku dobre pretrep a môžeš upratovať.

Tip: Ak chceš, aby tvoj prostriedok krásne voňal, pridaj ešte 10 kvapiek tvojho obľúbeného esenciálneho oleja,ktorý zabezpečí krásnu vôňu.

Takýto prostriedok sa dá využiť takmer na všetko, preto jeho názov „univerzálny“ . Môžeš ním napríklad umyť dvere, parapety, stoly, stoličky, kuchynskú linku, odstrániť prach z poličiek a pod.

Prostriedok na umývanie podláh

Zdroj: http://www.pexels.com

Do vedra vlej horúcu vodu a pridaj pár kvapiek prostriedku, ktorý používaš na riad.

Tip: Menej je niekedy viac. V tomto prípade naozaj stačí len zopár kvapiek prostriedku. V prípade, ak to s jeho množstvom preženieš, nedosiahneš želaný výsledok. Podlaha bude lepkavá a ostanú na nej šmuhy.

Prostriedok na umývanie okien

Zdroj: http://www.pixabay.com

K dokonale čistým oknám sa dá dostať aj takto. Do vedra s teplou vodou pridaj pár kvapiek prostriedku na riad (pre ešte lepší efekt môžeš priliať pol pohára octu). Hotovo.

Tip: Okná umývaj vtedy, keď na ne nebude svietiť priame slnko, tým predídeš tomu, aby ti ostávali šmuhy.

Jednoduché, lacné a efektívne. Ja osobne mám veľmi rada tipy, ktoré v našej domácnosti šetria peniaze, čas a navyše, keď viem, že pracujem s prostriedkami, ktoré nie sú agresívne a neškodia zdraviu, teda, že je bezpečné ich používať. K bezpečným prostriedkom jednoznačne patrí aj spomínaný prostriedok na riad.


Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej