3 veci, ktorých sa v kúpeľni potrebujete okamžite zbaviť

Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej

Keď som začala s upratovaním, myslela som si, že o všetko, čo mám doma sa musím starať a nachádzať všetkým veciam ich miesto v domácnosti. Rýchlo som sa naučila, že to tak nie je. Je potrebné si z času na čas veci pretriediť. Vyhodiť staré, darovať nepoužívané. Kde však začať? V tomto článku vám ponúkam 3 tipy, na rýchle pretriedenie si niektorých vecí v kúpeľni.

Stará kozmetika

Zdroj: http://www.unsplash.com

Či už hovoríme o dekoratívnej kozmetike alebo o šampónoch, sprchových géloch, holiacich penách, zubných pastách či iných produktoch každodennej starostlivosti o telo, princíp je rovnaký. Tieto produkty sa nám v kúpeľni ľahko nahromadia a časom strácame prehľad o tom, čo v kúpeľni vlastne máme. Je dôležité si z času na čas tieto produkty dobre prezrieť. Veci po dátume spotreby patria do koša. Tie produkty, ktoré vám nevyhovujú a teda ich nepoužívate, vám zbytočne zaberajú miesto, darujte ich preto niekomu, kto ich využije. 

Staré hygienické pomôcky 

Zdroj: http://www.pexels.com

Pod týmto pojmom rozumejte všetky produkty, ktoré používate na starostlivosť o svoje telo. Vojdite do kúpeľne a rozhliadnite sa po veciach akými sú zubná kefka, medzizubná kefka, špongia na sprchovanie, žiletka na holenie a iné. Kedy ste ich naposledy vymenili za nové, hygienické? Ak si už ani neviete spomenúť, je na čase zaobstarať si novú zubnú kefku, novú špongiu a pod. 

Tip: Stará zubná kefka nemusí poputovať hneď do koša, dá sa ešte využiť pri upratovaní. Dobre ju preto vyčistíte, nechajte ju vyschnúť a odložte ju k pomôckam na upratovanie. 🙂

Staré uteráky

Zdroj:http://www.pexels.com

Staré uteráky, v ktorých sú diery, alebo sú na dotyk nepríjemné rozhodne nepôsobia v kúpeľni esteticky a pravdepodobne už ani nenapĺňajú svoj účel. Pretriedenie uterákov je chvíľková záležitosť a výsledok stojí určite za to.

Tip: Zo starých, nepotrebných uterákov si môžete ešte spraviť handry a používať ich pri upratovaní. 😉

Upratovanie nie je len o nekonečnom čistení či leštení, je to aj o kritickom pohľade na vecí, ktoré máte doma. Potrebujete tieto veci? Sú vám užitočné? Nezaberajú vám len miesto v dome?

Pevne verím, že ak sa vyššie uvedených vecí zbavíte a poprípade ich nahradíte novými, vaša kúpeľňa sa zmení na príjemnejšie a čistejšie miesto, kde si budete môcť v pokoji vychutnať svoj kúpeľ. 


Ak upratovanie milujete, šírte to ďalej